A A A   Synod 2024
Diecezja Świdnicka

Diecezjalne spotkanie dzieci, dzieci I komunijnych w łączności z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Dzieci

wtorek, 14-05-2024

8 VI - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - Polanica Zdrój

Diecezjalne spotkanie dzieci, dzieci I komunijnych

w łączność ze Ojcem Świętym Franciszkiem

w ramach Światowych Dni Dzieci

8 VI (sobota) - Sankatuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój

11.00 - wniesienie figury MB Fatimskiej wraz z relikwiami Dzieci Fatimskich i ich obrazu do ołtarza polowego i rozpoczęci się Mszy św.

• na zakończenie Mszy św. poświęcenie dzieci (czynią to dzieci) Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie poświęcenie rodziców (czynią to rodzice)
  • błogosławieństwo końcowe relikwiami Dzieci Fatimskich (możliwość również błogosławieństwa indywidualnego i ucałowania relikwii Dzieci)
Po Mszy czas na posiłek i zabawy do godziny 15.00. O godz. 15.00 odmawiamy przy ołtarzu polowym Koronkę, końcowe błogosławieństwo i powrót do domów.

W dniach 25/26 maja 2024 roku w Watykanie odbędą się pierwsze Światowe Dni Dzieci, które zapowiedział Franciszek. Ta pionierska inicjatywa stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jaki świat zamierzamy zostawić dorastającym obecnie pokoleniom. Chodzi o umieszczenie dzieci w centrum i opiekę nad nimi, jak to robił Jezus. Wydarzenie pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe” będzie się odbywało równolegle w Rzymie i diecezjach na świecie. Czytamy na stronach Vatican News.

W naszej diecezji takie spotkanie dzieci będzie miało miejsce 8 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju, na które bardzo serdecznie zaprasza Ks. Biskup Świdnicki Marek Mendyk. Dzień ten będzie połączony również z dziękczynieniem dzieci I komunijnych za „przyjście” Pana Jezusa po raz pierwszy do ich serc.

Dzień ten rozpocznie się Mszą św. polową o godz. 11.00. Po Mszy św. czas na zabawy i wspólne świętowanie, które zakończymy o godz. 15.00 odmówieniem wspólnie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Prosimy serdecznie duszpasterzy; katechetów oraz rodziców o zorganizowanie pielgrzymki do Matki Bożej Fatimskiej na ten szczególny dzień do Matki, która „wychowała” dwoje świętych dzieci Hiacyntę i Franciszka.

Msza św. będzie miała miejsce na zewnątrz, czyli na świeżym powietrzu pośród lasów i gór, gdzie jest wiele miejsca dla dzieci również do zabawy.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna