A A A   Synod 2024

Obowiązkowe szkolenie dla księży

poniedziałek, 13-05-2024

"Ustawa Kamilka" - nowe standardy ochrony małoletnich w Kościele

W związku z nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (tzw. Ustawa Kamilka) wszystkie instytucje, w których przebywają małoletni, także placówki prowadzone przez Kościół (m.in. parafie, domy rekolekcyjne) zostały zobowiązane do wprowadzenia nowych standardów ochrony małoletnich.

Zgodnie z decyzją Biskupa Świdnickiego wszyscy duchowni zobowiązani są do udziału w przygotowanym szkoleniu w jednym z poniższych miejsc:

27 maja 2024 r. godz. 19.30 – Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 1.

31 maja 2024 r. godz. 19.30 – Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy, pl. Wojska Polskiego 2.

13 czerwca 2024 r. godz. 19.30 – Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, pl. Darowskiej 1.

Każdy duchowny po zakończonym szkoleniu otrzyma stosowne zaświadczenie, które jest niezbędne dla posługi wobec małoletnich. Szkolenie trwa 1,5 godziny.

Ks. Włodzimierz Binkowski
Przewodniczący Zespołu ds. prewencji

Ks. Arkadiusz Harbar
Delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży